W piątek na GPW ponownie przeważają kupujący

Przemek Barankiewicz
30-08-2002, 10:39

Poprawa sytuacji na giełdach europejskich i bliskość poziomu wsparcia dla indeksu WIG 20 przy 1100 punktach doprowadzają do zwyżki na warszawskiej giełdzie. Obroty pozostają jednak niewielkie. Na nieaktywnym rynku wyróżniają się ponownie Softbank i KGHM. Nadchodzące wejście PGF do indeksu blue chipów zwiększyło także zainteresowanie tym papierem.

Uwagę inwestorów ponownie przyciąga Softbank, który od kilki sesji należy do najlepszych papierów na GPW. Możliwość dalszej zwyżki kursu dostrzegli we wczorajszym komentarzu analitycy BM BPH PBK. Na dodatek spółka ma trzyletni kontrakt na serwis placówek banków Nordei (wartości umowy nie podano – ponownie kłaniają się relacje inwestorskie w tej spółce). Prognozy wyników dla banku obniżył DM BIG BG, ale rekomendacja została podniesiona ze „sprzedaj” do „kupuj” ze względu na zbytnią przecenę akcji Softbanku.

Do najlepszych papierów na parkiecie należy – zgodnie z oczekiwaniami – PGF. Te akcje mają w indeksie WIG 20 zastąpić Netię. To z pewnością przyciągnie do akcjonariatu dystrybutora leków większych inwestorów finansowych. Informacja na razie nie szkodzi wycenie Netii, która jest wśród najlepszych inwestycji z indeksu WIG 20.

Nieźle poczynia sobie kurs KGHM. To nadal efekt informacji, że jest dziewięciu chętnych na Telefonię Dialog. W kontekście ostatnich wypowiedzi prezesa TD (trudny rynek i możliwość udziału w konsolidacji operatorów stacjonarnych), należałoby jednak do tej wiadomości podchodzić sceptycznie. W komentarzu do artykułu PB zatytułowanego „Dziewięć firm puka do Dialogu” dowcipny internauta stwierdził „Nie wierzę. Do Dialogu to prędzej zapuka komornik!!!”.

Słabszy od rynku ponownie jest Orbis. Po środowych megaobrotach na tym papierze, czwartek przyniósł zaledwie 200 tys. zł handlu. Złe informacje dla posiadaczy akcji spółki to zmniejszenie zaangażowania przez PZU oraz ryzyko związane z możliwą podażą akcji ze strony BGŻ.

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W piątek na GPW ponownie przeważają kupujący