W Seattle szukają „zastępcy” Lenina

opublikowano: 26-02-2019, 22:00

Republikanie z Seattle nie chcą oddawać honorów Włodzimierzowi Leninowi — poinformował portal MyNorthwest. Domagają się usunięcia pomnika przywódcy ZSSR.

Po 24 latach od postawienia pomnika Włodzimierza Lenina w Seattle (USA) politycy nie chcą, aby dłużej budził kontrowersje i zgorszenie — poinformował portal MyNorthwest. Z propozycją pozbycia się go na forum izby niższej parlamentu stanu Waszyngton wyszli przedstawiciele Partii Republikańskiej. Chcą powołać specjalny zespół, który zdecyduje, jaki inny pomnik może zastąpić posąg Lenina.

„Powołując się na nasze prawo, biorąc pod uwagę obiektywną ocenę, Włodzimierz Lenin nie spełnia standardów osoby, która zasługuje na to, aby oddawać jej honory, stawiając pomnik w Seattle” — wynika z projektu ustawy, przygotowanej przez republikanów.

Monument jest częścią krajobrazu miasta, w którym od roku 1995 kręcono liczne hollywoodzkie produkcje. Został wykonany przez bułgarskiego rzeźbiarza Emila Venkova na zlecenie Komunistycznej Partii Czechosłowacji. Rzeźba przedstawia rosyjskiego polityka — napisał portal — jako brutalnego rewolucjonistę, w przeciwieństwie do większości jego pomników, które kreują jego wizerunek jako reformatora.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu