W Spale o nowoczesnych stadionach

AZA
opublikowano: 03-11-2009, 00:00

Jak się buduje nowczesne obiekty sportowe można się było dowiedzieć na kongresie w Spale.

Jak się buduje nowczesne obiekty sportowe można się było dowiedzieć na kongresie w Spale.

To już trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Infrastruktury Sportowej, który odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W imprezie zorganizowanej przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej (PKIS) wzięło udział blisko 500 osób.

Wśród uczestników znaleźli się również prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, a także wykonawcy, producenci materiałów budowlanych i architekci.

Głównymi tematami debat były: projektowanie i finansowanie budowy obiektów sportowych, ich realizacja, a potem komercjalizacja i zarządzanie.

Podczas kongresu znalazł się także czas na omówienie najnowszych rozwiązań materiałowych i technologicznych stosowanych w obiektach sportowych, a także kwestii bezpieczeństwa na imprezach sportowych.

W Spale nie zabrakło gości z zagranicy. Z Litwy przyjechała Kristina Miskiniene, wicemer Druskiennik. Niemcy reprezentował natomiast Jens Lütkenherm z ambasady tego kraju w Warszawie.

Podczas kongresu wręczono wyróżnienia przyznane w ramach X edycji konkursu "Budowniczy Polskiego Sportu". Kapituła konkursu uhonorowała laureatów w takich kategoriach, jak: inwestor na medal, firma na medal, użytkownik obiektów sportowych i rekreacyjnych, generalny wykonawca, projektant, a także producent materiałów i urządzeń stosowanych w obiektach sportowych i rekreacyjnych.

— Fachowej wiedzy nigdy nie jest za dużo, dlatego już po raz trzeci jako Polski Klub Infrastruktury Sportowej zorganizowaliśmy kongres, jednak tym razem miał on zasięg międzynarodowy. Wydarzenie był okazją do wymiany doświadczeń i szerokiej dyskusji nad kierunkami rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce — podsumował spotkanie Marek Zdziebłowski prezes Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej.

Jego zdaniem spowolnienie gospodarcze nie wpłynęło na zmniejszenie liczby oddawanych do użytku boisk, hal sportowych czy pływalni.

— Dzieje się tak za sprawą coraz większej świadomości inwestorów, zarówno co do budowy nowoczesnych obiektów sportowych, jak i umacniania przez nich swojej pozycji na rynku — podsumowuje prezes PKIS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu