W stolicy ruszyły targi Trend Hotel

Adam Brzozowski
opublikowano: 13-09-2001, 00:00

W stolicy ruszyły targi Trend Hotel

W Warszawie odbywają się IX Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Trend- Hotel 2001, zorganizowane przez Polskie Zrzeszenie Hoteli. Na 2 tys. mkw powierzchni towary oraz produkty dla branży wystawia 80 firm.

Wczoraj na terenie hali sportowej Torwar w Warszawie rozpoczęły się IX Międzynarodowe Targi Trend- Hotel 2001. Udział w tegorocznych targach, które zakończą się w piątek, wzięło 80 wystawców. Są nimi producenci artykułów wyposażenia wnętrz i artykułów spożywczych.

Mniej wystawców

Liczba wystawców na targach Trend-Hotel wykazuje spadek zainteresowania imprezą. W 2000 roku swoją ofertę zaprezentowało 100 firm. Spadek liczby wystawców biorących udział w tegorocznej edycji targów o 20 proc. może świadczyć o zawężeniu się tego rynku w Polsce. Jednak wiele wskazuje na to, że już niedług sytuacja się poprawi. Krajowy rynek hotelowy odnotowuje spadek cen wynajmu pokoi, natomiast w stolicy wciąż powstają nowe obiekty, zarówno dużych sieci światowych, jak i niedużych inwestorów stawiających na hotele średniej klasy. W Warszawie w ciągu 2-3 lat powstanie kilkanaście hoteli, które, według przedstawicieli branży, spowodują wzrost popytu m.in. na artykuły wyposażenia wnętrz i catering.

Organizator targów Trend-Hotel, Polskie Zrzeszenie Hoteli, zaoferowało wystawcom jedną cenę wynajmu metra kwadratowego powierzchni na Torwarze — 530 zł. Przychód ogółem z tegorocznej imprezy, która odbywa się na na powierzchni 2 tys. mkw można szacować na 1 mln zł. Targi, których dyrektorem jest Krzysztof Milski nie są imprezą komercyjną, jej organizator nie liczy na zyski z wynajmowania powierzchni. Dochód z targów przeznaczany jest na pokrycie kosztów poniesionych przy jej organizacji, m.in. wynajęcie terenu, montaż zabudowań.

Imprezy towarzyszące

Polskie Zrzeszenie Hoteli, organizatorzy targów, rozszerzyło w porównaniu z latami ubiegłymi cykl imprez towarzyszących — wykładów, prelekcji i pokazów. W czasie targów odbędzie się m.in. seminarium Procedury wdrażania i certyfikacja systemów jakości w hotelarstwie w oparciu o wymagania międzynarodowej normy ISO serii 9002.

Pozostałe spotkania mają dotyczyć organizowania punktów odnowy biologicznej w obiektach hotelowych, szkoleń z zakresu BHP i wdrażania wymogów kategoryzacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu