W tym półroczu Forte nie spadnie pod kreskę

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 23-05-2007, 00:00

Meblowa grupa liczy, że w połowie roku jej wynik netto znajdzie się na poziomie zera. A to dobra prognoza na cały rok.

Meblowa grupa liczy, że w połowie roku jej wynik netto znajdzie się na poziomie zera. A to dobra prognoza na cały rok.

Po pierwszym kwartale Fabryki Mebli Forte mają 1,6 mln zł zysku. Okres kwiecień-czerwiec tradycyjnie będzie gorszy, ale tylko nieznacznie.

— Dlatego szacujemy, że nasz wynik netto w połowie roku będzie w okolicy zera — zapowiada Maciej Formanowicz, prezes i główny akcjonariusz spółki.

To by oznaczało znaczną poprawę w porównaniu z tym samym okresem roku ubie- głego. Wtedy półrocze przyniosło spółce 8,6 mln zł straty.

— W 2006 r. zaskoczył nas wzrost cen płyt wiórowych. Przewidywaliśmy, że surowiec podrożeje, ale nie tak mocno. Czynnik ten ustępuje, a z drugiej strony my powoli podnosimy ceny wyrobów — mówi Andrzej Korzeb, odpowiedzialny w zarządzie za finanse.

Jeżeli Forte uda się bez strat zakończyć pierwsze półrocze, jest szansa na niezły wynik w całym 2007 r. Jesień jest okresem żniw w branży.

— Myślę, że całoroczny zysk będzie znacząco lepszy od uzyskanego w 2006 r. Możliwe, że okaże się wyższy od wykazanego przed dwoma laty —twierdzi Maciej Formanowicz.

W 2006 r. zysk Forte spadł z 16,7 mln zł do 12,6 mln zł.

Prezes sugeruje też, że akcjonariusze mogą liczyć na wyższą dywidendę od zapowiadanej. Na razie jest mowa o 20 groszach na akcję, czyli takiej samej wypłacie jak przed rokiem.

— Należy to traktować jako poziom minimum. Wszystko jeszcze dokładnie policzymy i być może zwiększymy kwotę, którą spółka wypłaci udziałowcom — mówi Maciej Formanowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane