W USA utworzyli ekologiczne MBA

DCZ
opublikowano: 19-06-2009, 00:00

Amerykańska Szkoła Biznesu Tuck (Tuck School of Business at Dartmouth) wzięła pod uwagę badania swego wykładowcy Ananta Sundarama.

Amerykańska Szkoła Biznesu Tuck (Tuck School of Business at Dartmouth) wzięła pod uwagę badania swego wykładowcy Ananta Sundarama.

Teraz lepiej zaznajamia studentów MBA z problemami środowiska i ich związkiem z wydajnością firm. Szkoła stworzyła specjalny kurs "Biznes i zmiany klimatyczne" (Business Climate Change). To jedne z pierwszych takich zajęć na świecie. W Tuck zajęcia te będą mogli wybierać uczestnicy drugiego roku MBA.

Kurs będzie się opierała na czterech filarach: rozwijania świadomości dotyczącej zmian klimatycznych i ich związku z działalnością przedsiębiorstw, pogłębiania badań naukowych, rozwijania polityk publicznych związanych z tematyką klimatu i środowiska oraz rozwijania nowych metod badań, które pozwolą lepiej analizować konsekwencje wpływu zmian klimatu na wartość spółek (zużycie przez nie paliw kopalnych i emisja gazów cieplarnianych, a także nowe metody analiz wpływu regulacji prawnych na zmiany klimatu).

Tuck School of Business w Dartmouth istnieje od 1900 r. Jest pierwszą uczelnią, która stworzyła program MBA i regularnie plasuje się w czołówce międzynarodowych rankingów szkół biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu