W USA wzrosty, rynek czeka na dane o sprzedaży domów

25-05-2007, 16:00

Sesje w USA zaczęły się wzrostami indeksów. Ponownie pomogły wiadomości o przejęciach. Wiadomością dnia jest oferta kupna, jaką szwedzkiemu OMX złożył Nasdaq. Kwota transakcji to 3,7 mld USD.

Inwestorzy czekają na publikację o 16.00 czasu polskiego danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w kwietniu. Podane w czwartek wyniki z rynku pierwotnego były lepsze niż oczekiwano, co wywołało obawę oddalenia decyzji o obniżce stóp procentowych.

Akcje Nasdaq mocno taniały na początku sesji. Wiadomość o ofercie przejęcia za operatora największych skandynawskich rynków po dwóch nieudanych próbach kupna London Stock Exchange wywołała negatywną reakcję. W górę poszedł kurs NYSE Euronext, największego rywala. Analitycy Goldman Sachs podwyższyli jego rekomendację w związku z oczekiwanym przyspieszeniem konsolidacji branży.

Wśród blue chipów drożały akcje Coca-Coli. Największy na świecie producent napojów postanowił przejąć za 4,1 mld USD Energy Brands, amerykańskiego producenta wody Glaceau Vitaminwater. To drugi gracz w tym segmencie rynku po Propel, należącym do PepsiCo. Drożały przecenione mocno w czwartek akcje General Motors. Pojawiła się nieoficjalna informacja, że największy w USA producent aut dogadał się ze swoimi największymi inwestorami oraz głównym dostawcą części, spółką Delphi, w sprawie kontraktu pracowniczego.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W USA wzrosty, rynek czeka na dane o sprzedaży domów