Wabco inwestuje 3,3 mln USD w centrum badawcze

ANB
opublikowano: 05-03-2019, 10:11

Globalne Centrum Testowe, nowe projekty i wzrost zatrudnienia – producent systemów bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych odsłania plan rozwoju w Polsce.

Firma Wabco, która w Polsce posiada dwa zakłady produkcyjne i zatrudnia blisko 3 tys. osób, zakomunikowała kolejne inwestycje. Przystępuje do rozbudowy Globalnego Centrum Testowego, stanowiącego część zlokalizowanego we Wrocławiu ośrodka badawczo-rozwojowego (B+R). Zostanie ono powiększone do 3,8 tys. mkw. W praktyce – jak podano – będzie to oznaczać zwiększenie wydajności jednostki o ok. 25 proc. 

W centrum wykonywane są „testy trwałościowe prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testy funkcjonalne”. Utworzona zostanie tu ponadto prototypownia „z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów”. Wabco jest dostawcą technologii i usług zwiększających bezpieczeństwo pojazdów ciężarowych oraz systemów wspomagających kierowcę i narzędzi do kontroli jazdy. 

Wartość projektu wynosi 3,3 mln USD, a jego realizacja na się zakończyć jeszcze w tym roku. 

Paweł Pałubiński, dyrektor generalny Wabco Polska, wskazuje, że rozwój centrum B+R daje firmie szansę zwiększenie kompetencji pracowników w tworzeniu produktów i zdobycia nowych doświadczeń. 

- Inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – podkreśla.

Jest to zapowiedź utworzenia nowych stanowisk pracy i zwiększenia zatrudnienia w firmie. Przedstawiciele spółki zapowiadają „poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników”.

Wabco wywodzi się z utworzonej niemal 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. Obecnie zatrudnia blisko 15 tys. specjalistów w 40 krajach. Do Polski firma wprowadziła się w 1999 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu