Walka na oferty wykończeniowe

opublikowano: 12-08-2014, 00:00

Coraz więcej deweloperów wykańcza mieszkania pod klucz. Ceny i warunki bardzo się różnią.

Z sondy portalu Dompress.pl wynika, że większość firm deweloperskich wprowadziła do oferty wykańczanie mieszkań pod klucz. Niektóre robią to bezpłatnie, jeśli kupowany lokal jest bardzo duży. Ceny za wykończenie standardowego mieszkania zaczynają się od 249 zł za mkw. Pierwszą firmą, która zaoferowała takie udogodnienie, był Dom Development. Obecnie deweloper proponuje już kilka pakietów wykończeń.

OSTRA KONKURENCJA: To już norma, że większość deweloperów oferuje wykończenie mieszkań pod klucz, a niektóre firmy są nawet gotowe dorzucić wykończenie lokalu gratis — mówi Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl. [FOT. WM]
OSTRA KONKURENCJA: To już norma, że większość deweloperów oferuje wykończenie mieszkań pod klucz, a niektóre firmy są nawet gotowe dorzucić wykończenie lokalu gratis — mówi Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl. [FOT. WM]
None
None

— Przygotowaliśmy programy zarówno dla klientów poszukujących mieszkań z segmentu popularnego, jak i dla zainteresowanych apartamentami. Dla tych drugich mamy program Rentier, dzięki któremu inwestorzy odbierają wraz z kluczami lokal całkowicie gotowy do zamieszkania — mówi Radosław Bieliński, rzecznik Dom Development.

Dolcan ma w ofercie trzy pakiety wykończeniowe: Standard, Komfort i Premium. Ceny za wykończenie zaczynają się od 460 zł za 1 mkw.

— W sprzedaży mamy mieszkania, do których oferujemy klientom wykończenie w cenie. To z reguły lokale powyżej 80 mkw., m.in. na osiedlach Ogrody Ochota i Skierniewicka City. Pakiety wykończeniowe proponujemy także jako promocję podczas dni otwartych, targów lub w trakcie indywidualnych negocjacji z klientami — opowiada Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w Dolcanie.

Marvipol w swoich warszawskich inwestycjach Osiedle Zielona Italia we Włochach, Art.Eco na Żoliborzu i Bielany Residence oferuje pakiety wykończeniowe w trzech standardach. Podstawowy obejmuje wykonanie podłóg, drzwi, urządzenie łazienki, glazurę i terakotę w kuchni. Wykończenie mieszkania jest wyceniane indywidualnie w zależności od pakietu i wybranych materiałów. Natomiast Robyg wraz z firmą redNet Dom opracował dla klientów ofertę wykończenia, w której ceny zaczynają się od 249 zł za 1 mkw. W Atlas Estates cena pakietów wykończeniowych zależy od wybranego standardu, a klienci mają możliwość zakupu mieszkania bez wykończenia, za to z dokupionym pakietem wykończeniowym.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— Drugie rozwiązanie pozwala obniżyć koszt podatku VAT, oszczędzić czas przeznaczony na zakup materiałów wykończeniowych, zapewnia sprawną realizację prac dzięki korzystaniu z usług sprawdzonych fachowców,a także daje gwarancję jakości — wylicza Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates.

Atal ma trzy pakiety wykończenia mieszkania pod klucz i dodatkowo zapewnia klientom indywidualne wykonanie projektu łazienki i montaż wszystkich elementów. Wawel Service w cenie zakupu apartamentu w inwestycji Apartamenty Sowiniec na Woli Justowskiej w Krakowie oferuje indywidualny projekt wykończenia i aranżacji wnętrz i ogrodu, a także doradztwo przy zamawianiu mebli i dodatków. Natomiast Ronson w każdej ze swoich inwestycji daje klientom możliwość wyboru spośród kilku pakietów wykończeniowych. Ceny zaczynają się od 495 zł za 1 mkw. Firma ma w ofercie pakiet Standard, który poleca zainteresowanym wykończeniem mieszkania kupionego pod wynajem. Z kolei pakiet Premium (790 zł za 1 mkw.) jest propozycją dla oczekujących nowatorskich aranżacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane