Walka z otyłością — bez fast foodów w szkołach

MM
14-11-2014, 00:00

Od 1 września 2015 r. zakaz podawania, sprzedaży i reklamowania niezdrowej żywności.

23 października Sejm RP przyjął nowelę ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zmiany w legislacji mają m.in. wpłynąć na efektywniejszą walkę z niezdrową żywnością w szkołach. Od 1 września 2015 r. w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz innych placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych obowiązywać będzie zakaz podawania, sprzedaży i reklamowania niezdrowej żywności. Z placówek tych mają zniknąć m.in. chipsy, słodkie napoje i dania typu fast food.

Posłowie zgodzili się, by za złamanie tego zakazu przedsiębiorcom groziły kary finansowe od 1 tys. do 5 tys. złotych. Ustawa zobliguje również dyrektorów placówek do rozwiązywania umów z firmami cateringowymi lub właścicielami sklepików. Kontrole w placówkach oświatowych przeprowadzać będą inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Medycyna / Walka z otyłością — bez fast foodów w szkołach