Wall Street czeka na Powella

opublikowano: 30-11-2022, 17:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Inwestorzy z amerykańskich rynków czekają na środowe wystąpienie szefa Fed, Jerome Powella, które ma nastąpić pod koniec sesji.

Około 90 minut po rozpoczęciu handlu Średnia Przemysłowa Dow Jones spadała o 0,6 proc., S&P500 tracił 0,3 proc., a Nasdaq rósł o 0,1 proc. Wskaźnik spółek wzrostowych, który spadł wyraźnie we wtorek, niemal się nie zmieniał, a rosnący na poprzedniej sesji indeks spółek „value” spadał o 0,6 proc. Rosną rentowności obligacji USA, bo dane o wzroście PKB w trzecim kwartale skorygowano w górę, co osłabia nadzieję na złagodzenie polityki monetarnej. Dane ADP o liczbie miejsc pracy dodanych przez sektor prywatny wprawdzie okazały się „gołębie”, ale rynek czeka na piątkowy raport z całego rynku pracy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W 8 z 11 głównych segmentach rynku akcji przewagę ma podaż. Najbardziej tanieją akcje spółek materiałowych (-0,7 proc.), nieruchomości (-0,8 proc.) i finansowych (-1,3 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądają segmenty IT (0,1 proc.), użyteczności publicznej i spółek świadczących usługi telekomunikacyjnie (po 0,2 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane