Wall Street czeka na Powella

opublikowano: 09-07-2019, 22:11

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,08 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,12 proc., a technologiczny Nasdaq 0,54 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Rynki czekają na serię wieści z banków centralnych w tym tygodniu przez co widać brak zdecydowanych działań inwestorów. Dolar umocnił się do najwyższego poziomu od połowy czerwca przy niewielkich zmianach notowań obligacji.

Drożało natomiast złoto. Zdaniem analityków, handel na rynku akcji być dalej bez wyraźnego kierunku do czasu wystąpienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella przed Kongresem USA. Zaplanowana na lipiec obniżka stop procentowych już jest wkalkulowana w wyceny akcji, a napływające ostatnio dane z gospodarki budzą mieszane uczucia, co sprawia, że przyszła polityka monetarna wydaje się nie być oczywista.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy