Wall Street kontynuuje wzrosty

opublikowano: 18-01-2013, 22:02

Dwa z trzech głównych indeksów na nowojorskiej giełdzie zakończyły piątkową sesję wzrostami.

S&P500 rósł na zamknięciu o 0,34 proc. Dow Jones o 0,4 proc., a Nasdaq spadł o 0,03 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po wczorajszych dobrych danych (nowych bezrobotnych przybyło najmniej od pięciu lat), dzisiejsze odczyty już tak nie rozpieszczały inwestorów. Indeks zaufania konsumentów wg Uniwersytetu Michigan spadł w styczniu do 71,3 punktów, choć ekonomiści spodziewali się poprawy nastrojów gospodarstw domowych. Odczyt przy tym był najsłabszy od 13 miesięcy.

Indeks S&P 500 rósł już trzeci tydzień z rzędu, jednak do rekordu z 2007 r. brakuje mu jeszcze nieco ponad 5 proc. Akcje General Electric zyskiwały podczas piątkowej sesji niemal 4 proc., po tym jak zrewidowany zysk firmy za czwarty kwartał wzrósł ostatecznie o 13 proc. do 4,67 mld USD, czyli do 44 centów na akcję, co przebiło średnie oczekiwania analityków, którzy oczekiwali zysku w wysokości 43 centów na akcję.

Ponad 6,5 proc. traciły papiery Intela. Inwestorów zaniepokoił fakt, że sprzedaż producenta mikroprocesorów spadła drugi kwartał z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street kontynuuje wzrosty