Wall Street lekko odreagowuje

WST
opublikowano: 10-05-2012, 15:47

Czwartkowe notowania na amerykańskich giełdach zaczęły się od wzrostu indeksów. Nastroje poprawiły niektóre zaprezentowane dane makro.

Przede wszystkim o niższej niż zakładano liczbie osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Rozczarował za to odczyt wielkości deficytu handlowego, ale wśród handlujących nie ma on aż takiego znaczenia.

Graczy za Atlantykiem ucieszyła również informacja o podjęciu próby utworzenia rządu koalicyjnego w Grecji przez byłego ministra finansów.

Wzięciem cieszą się udziały Tesla Motors. Producent baterii zasilających pojazdy podwyższył prognozę przychodów na drugi kwartał. Po lepszych niż oczekiwano wynikach pierwszego kwartału mocno zwyżkuje kurs akcji Monster Beverage.

Pod kreską toczy się z kolei wymiana walorów Silikon Graphics International, producenta serwerów komputerowych. Firma oczekuje, że w czwartym kwartale roku obrachunkowego odnotuje stratę wysokości co najmniej 37 centów na akcję. Tymczasem analitycy liczyli na zysk średnio 16 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane