Wall Street mocno w górę

WST
opublikowano: 29-04-2010, 22:05

To była bardzo udana sesja dla inwestorów handlujących na amerykańskich giełdach. Indeksy rosły przez cały dzień, a  zwyżkowa tendencja nie była ani przez chwilę zagrożona. Wskaźniki S&P500 i  Dow Jones rosły najmocniej od ponad dwóch miesięcy, Dobre nastroje graczy to  zasługa zarówno danych z rynku pracy, jak i wyników kwartalnych kilku dużych koncernów.

Choć liczba nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych w USA w minionym tygodniu była wyższa od oczekiwań, to jednak spadła w porównaniu do poprzedniego odczytu z 459 do 448 tys. Bardzo istotne dla dalszego trendu na rynku okazać się jednak mogą dopiero piątkowe dane z gospodarki. Szczególnie chodzi o wstępny odczyt dynamiki PKB w I kwartale.

Gwiazdą sesji w sektorze technologicznym z aprecjacją przekraczającą momentami 24 proc. zostały walory koncernu Palm. Tak znacząca zwyżka notowań była zasługą informacji, że producent popularnych, choć ostatnio odstających od konkurentów smart fonów zostanie przejęty przez rynkowego giganta, Hewlett-Packard. Wartość transakcji to około 1,2 mld USD. Wcześniej spekulowano, że spółka może trafić w ręce chińskiego HTC.

Udany dzień mieli akcjonariusze Motoroli. Największy amerykański producent telefonów komórkowych miał wreszcie czym się pochwalić. W pierwszym kwartale tego roku spółka odnotowała po wyłączeniu części kosztów o charakterze jednorazowym zysk na akcję w kwocie 2 centów, podczas gdy analitycy zakładali stratę 1 centa. Dodatkowo prognoza na obecny kwartał również przebiła oczekiwania specjalistów.

Bardzo mocno drożały walory Baidu. Operator najpopularniejszej w Chinach wyszukiwarki internetowej odnotował ponad dwukrotny wzrost zysku.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 1,10 proc. S&P500 zwyżkował o 1,29 proc. zaś Nasdaq zyskiwał 1,63 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane