Wall Street może odreagować na otwarciu

WST
opublikowano: 13-06-2011, 14:02

Sugerując się przebiegiem notowań kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd, istnieje szansa, że  poniedziałkowa sesja na Wall Street ruszy na plusie.

Na około półtorej godziny przed otwarciem handlu na rynku kasowym futures na wskaźnik Dow Jones rosły o 0,3 proc., na S&P500 zwyżkowały o 0,18 proc. zaś na Nasdaq o 0,13 proc.

Nastroje na parkietach giełdowych nie są jednak zbyt dobre i nie można wykluczyć, że jakikolwiek impuls o mocniej negatywnym oddźwięku może wymusić powrót do dominującej ostatnio tendencji. Jak oceniają specjaliści, od szczytu z 29 kwietnia na indeksie S&P500 z amerykańskiego rynku akcji odpłynęło ponad 1 bln USD, co obniżyło uśredniony współczynnik C/Z dla amerykańskich spółek do poziomu 12,8. To najniższa wartość od sierpnia 2010 r.

Podobnie jak podczas piątkowej sesji w dzisiejszym kalendarium brakuje istotnych danych makro.

W przedsesyjnym handlu na parkiecie we Frankfurcie drożeją akcje Deere & Co. Największy na świecie producent sprzęty rolniczego dostał pozytywną opinię od analityków Citigroup.

W centrum zainteresowanie znalazły się też dzisiaj udziały Cerus Corp., przedstawiciela sektora farmaceutycznego na co wpływ miała umowa z Ilex Medical.

Z kolei obniżenie rekomendacji przez Goldman Sachs z „neutralnie” do „sprzedaj” negatywnie przekłada się na notowania papierów Bemis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street może odreagować na otwarciu