Wall Street na zielono

opublikowano: 18-07-2016, 22:12

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

We wzrostach przodowały spółki z sektora technologicznego na fali informacji o zawieranych umowach. Jednocześnie taniały obligacje skarbowe przy wzroście optymizmu inwestorów odnośnie krajowej gospodarki, co przyćmiło geopolityczne zawirowania związane z próbą zamachu stanu w Turcji.

Bloomberg

Rynki finansowe wykazały się odpornością po nieudanej piątkowej próbie przejęcia przez wojsko władzy w Turcji. W obliczu stabilizującej się sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii oraz napływających sygnałów o możliwym zwiększeniu stymulacji gospodarczej przez banki centralne, inwestorzy skupili się na wynikach spółek, które z kolei świadczą o dobrej sytuacji gospodarczej w USA.

- Rynek skupił się na wynikach finansowych, i co ważniejsze, na tym jak gospodarka, wybory I dolar wpływają na warunki biznesowe – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Kevin Kelly, dyrektor do spraw inwestycji w Recon Capital Partners.

Na finiszu sesji indeks blue chipów zyskiwał 0,09 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,24 proc. zaś technologiczny Nasdaq  o 0,52 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane