Wall Street oddała zyski

Główny indeks giełdy nowojorskiej oddaje w czwartek całość zysków zanotowanych po podwyższeniu przez Fed stóp procentowych.

Po dwóch godzinach handlu za oceanem wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza sesja nie zakończy się po myśli kupujących. S&P500 zniżkuje o 1,1 proc., a Dow Jones oraz Nasdaq tracą po 0,9 proc.

Uwaga inwestorów ponownie skupia się na fatalnej sytuacji rynków surowcowych. Notowania ropy brent zniżkują o 1,1 proc., niebezpiecznie zbliżając się do 11,5-rocznego minimum z poniedziałku.

- To może przełożyć się na przyszłoroczne zyski spółek i stąd obawy inwestorów z rynku akcji – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Walter Hellwig z towarzystwa BB&T Wealth Management.

Odbicie kontynuowały jednak parkiety europejskie. Frankfurcki DAX skoczył o 2,4 proc., a paryski CAC40 wzrósł o 1,4 proc. 1,8-procentową zwyżkę zanotował warszawski WIG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane