Wall Street odpoczywa po rajdzie

Kupujący akcje na giełdzie nowojorskiej odpoczywają po największej zwyżce od początku miesiąca.

Wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem stabilizacji. Po dwóch godzinach handlu S&P500 rośnie o 0,1 proc., Dow Jones traci 0,2 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 0,5-procentowym plusie. Tym samym kupujący zrobili sobie przerwę po tym jak w poniedziałek S&P500 zanotował największą zwyżkę od trzech tygodni. Zwyżki opanowały sektor biotechnologiczny. O 9 proc. drożeją papiery spółki Mylan, po tym jak ofertę jej przejęcia za 40,1 mld USD złożyła Teva Pharmaceutical Industries.

- Zyski spółek były nieco lepsze niż, obniżone wprawdzie, prognozy. Przy tak niskich stopach procentowych spółki takie jak Teva mogą pozyskiwać finansowanie praktycznie za darmo – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Andrew Brenner, szef działu obligacji w firmie brokerskiej National Alliance Capital Markets.

Lekkimi zwyżkami zamknęły się parkiety europejskie. Frankfurcki DAX wzrósł o 0,6 proc., paryski CAC40 poszedł do góry o 0,1 proc., a warszawski WIG zanotował 0,1-procentową zwyżkę. Najważniejszym wydarzeniem kolejnych dni będą wyniki kwartalne spółek. W tym tygodniu raporty opublikuje ponad 140 emitentów z indeksu S&P500. Według analityków wyniki należących do niego spółek skurczyły się w pierwszym kwartale o 4,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street odpoczywa po rajdzie