Czytasz dzięki

Wall Street odreagowuje czwartkowy pogrom

opublikowano: 12-06-2020, 16:14

Piątkowe notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się wzrostami indeksów, a wzrostowa tendencja jest kontynuowana.

Byki z determinacją wzięły się do odrabiania strat jakie poniosły podczas wczorajszej sesji, kiedy to główne wskaźniki potraciły od 5,3 do 6,9 proc. Tak fatalnej sesji nie widziano za oceanem od 12 tygodni.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Czwartkowa korekta napędzana była obawami o nawrót pandemii koronawirusa, co może sugerować wzrost liczby zakażeń Covid-19 w stanach, które zniosły przynajmniej część ograniczeń. Niedźwiedzie wykorzystały też wyniki środowego posiedzenia władz monetarnych do ściągnięcia rynku w czerwone regiony. Fed przekonywał bowiem, że nie ma co liczyć na szybkie i spektakularne odbicie gospodarki.

Dzisiaj szczególnym wzięciem cieszą się papiery spółek finansowych, w tym czołowych banków takich jak Bank of America, Citigroup czy Morgan Stanley.

Wzrosła rentowność benchmarkowych 10-letnich obligacji amerykańskiego rządu, nieznacznie na wartości traci z kolei dolar. 

Około godziny 16:10 indeks największych spółek Dow Jones IA rósł o 3,06 proc. (o ponad 770 pkt). Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 2,68 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 2,53 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane