Wall Street poddaje się korekcie

W piątkowym handlu za oceanem indeks S&P500 zniżkuje poniżej pułapu 1900 punktów.

W piątek główne indeksy giełdy nowojorskiej wracają do korekty. Po godzinie handlu S&P500 spada o 1,1 proc., Dow Jones utrzymuje się 0,9 proc. pod kreską, a Nasdaq traci 1,9 proc. Do zakupów akcji nie zachęcał powrót siły dolara, który umacnia się wobec euro o 0,7 proc. oraz mieszane dane makro. Stopa bezrobocia spadła do 4,9 proc.

- Trudno powiedzieć, czy to obrad czy zła wiadomość. Odczyt jest trochę gorszy od oczekiwań, jednak nie zdarza się codziennie, by móc zobaczyć stopę bezrobocia poniżej 5 proc. – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Erik Davidson, główny zarządzający w banku Wells Fargo.

Sprzedający przeważają także w Europie, gdzie najważniejsze indeksy wróciły do dołków ze stycznia. Frankfurcki DAX spada o 0,4 proc., a paryski CAC40 traci 0,2 proc. Najwyżej od ponad 3 tygodni próbuje jednak wyjść WIG (+0,1 proc.).

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane