Wall Street pozostanie bezpiecznym schronieniem

Notowania we wczesnym handlu na Wall Street zapowiadają stabilizację na otwarciu.

Na godzinę przed pierwszym dzwonkiem notowania kontraktów na S&P500 i Dow Jonesa utrzymują się wokół kreski, podczas gdy futures na Nasdaq100 zyskują 0,1 proc. Wczorajsza sesja niespodziewanie skończyła się odrobieniem większej części strat z 1,0 proc. wyprzedaży z ubiegłego tygodnia (jeszcze na dwie i pół godziny przed zamknięciem S&P500 był pod kreską).

- USA pozostają bezpiecznym schronieniem w skali świata. Kraj wciąż przyciąga kapitał zagraniczny. To nie tylko kwestia dość dobrych wyników spółek, ale także umacniającego się dolara – komentował Lex van Dam, zarządzający towarzystwa Hampstead Capital.

Od blisko 1,0 proc. strat handel rozpocząć może Alcoa. Zyski przetwórcy aluminium, który przedstawił inwestorom raport kwartalny jako pierwsza ze spółek, przebiły prognozy analityków. Oczekiwaniom nie sprostały jednak przychody, które skurczyły się o 2,9 proc. w porównaniu z oczekiwaniami sięgającymi 2,0 proc. Zyskują jednak spółki z branży górniczej. Cliffs Natural Resources, największy amerykański producent rudy żelaza, zyskuje 0,9 proc. Papiery Newmont Mining, drugiego co do wielkości producenta złota, drożeją w handlu w Niemczech 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane