Wall Street przestanie błyszczeć na tle innych rynków

Lepsze na tle innych rynków zachowanie giełdy nowojorskiej wkrótce dobiegnie końca, zapowiada towarzystwo Morgan Stanley Wealth Management.

We środę główny indeks giełdy nowojorskiej S&P500 przerwał serię czterech wzrostowych sesji z rzędu i tym samym niepowodzeniem zakończyła się próba wyjścia najwyżej od pięciu miesięcy. Już od przełomu kwietnia i maja amerykański rynek akcji zachowywał się wyraźnie lepiej od pozostałych rynków rozwiniętych, do czego przyczyniły się oczekiwania na sezon wyników kwartalnych oraz zaostrzające się napięcia handlowe, które szkodzą giełdom gospodarek nastawionych na eksport. Jednak zdaniem Morgan Stanley WM to wkrótce może się zmienić.

„Lepsze zachowanie giełdy nowojorskiej wkrótce odejdzie do przeszłości” – zapowiadają w raporcie specjaliści towarzystwa.

W ciągu ostatnich 60 sesji wskaźnik MSCI USA odnotował o 8,5 punktów procentowych wyższą stopę zwrotu od obliczanego przez MSCI indeksu skupiającego rynki dojrzałe z wyłączeniem amerykańskiego. Ta przewaga jest największa od stycznia 2015 r., a to zdaniem Morgan Stanley WM sygnał, że będzie ciężko o jej dalsze zwiększanie. Za relatywnym osłabnięciem rynku amerykańskiego na tle innych giełd rozwiniętych przemawiają pogarszające się w USA warunki finansowania, bardziej jastrzębie nastawienie Rezerwy Federalnej, będąca tradycyjnym sygnałem zapowiadającym recesję spłaszczająca się krzywa rentowności, przyspieszenie inflacji oraz umocnienie dolara, zapowiadają specjaliści Morgan Stanley WM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy