Wall Street ruszyła na północ

W dobrych humorach powrócili do handlu inwestorzy z Wall Street. Po przedłużonym ze względu na święto Dnia Pamięci weekendzie ze sporym animuszem zabrali się do zakupów.

Początkowy zapał jednak stopniowo ustąpił miejsca stabilizacji, na co pewien wpływ mógł mieć rozczarowujący raport o poziomie zaufania amerykańskich konsumentów. W maju indeks publikowany przez Conference Board spadł nieoczekiwanie do 64,9 pkt. podczas gdy analitycy oczekiwali wzrostu do ok. 70 pkt. Gracze początkowo zignorowali ten odczyt skupiając się przede wszystkim na danych z rynku nieruchomości. A na nim, zgodnie z szacunkami ekspertów indeks cen nieruchomości S&P/Case-Shiller dla 20 największych metropolii odnotował w marcu 2,6-proc. spadek w ujęciu rocznym. W stosunku do poprzedniego miesiąca odnotowano lekką poprawę.

Dopiero pod koniec sesji znów mocniej zaakcentował swoją obecność obóz byków.

Fatalną passę kontynuują walory Facebooka. We wtorek notowania akcji największego portalu społecznościowego zeszły poniżej bariery 29 USD. Od debiutu na Nasdaq, który miał miejsce 18 maja, wycena walorów spadła już o ponad 20 proc. Wtorkowa przecena to m.in. pokłosie handlu opcjami.

W średniej Dow Jones IA spore powody do zadowolenie mieli m.in. akcjonariusze Alcoa, Caterpillar czy Bank of America. Aprecjacja momentami przekraczała poziom 2 a nawet 3 proc.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA zyskiwał 1,01 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 1,11 proc. zaś Nadaq zwyżkował o 1,18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street ruszyła na północ