Wall Street szykuje się do odbicia

MW, JO
opublikowano: 30-12-2008, 14:09

Po poniedziałkowej spadkowej sesji dzisiaj przyjdzie czas na odbicie indeksów. Na wzrostowy początek notowań na Wall Street wskazują rosnące w siłę kontrakty terminowe. Inwestorzy się cieszą, bo finansowa gałąź GM otrzymała wsparcie finansowe.

Amerykański Departament Skarbu przeznaczył 6 mld USD wsparcia finansowego dla GMAC, finansowej gałęzi General Motors. Tym samym poszerzyła rządowe wysiłki mające uchronić od bankructwa największego producenta aut w USA.

Wtorkowe kalendarium nie obfituje w istotne wydarzenia. Dziś najważniejszą publikacją będzie indeks cen domów w dwudziestu największych metropoliach USA.

Indeks przygotowywany jest przez S&P/CaseShiller i publikowany z dwumiesięcznym opóźnieniem. Ekonomiści spodziewają się, że dzisiejsza publikacja, która będzie dotyczyła sytuacji na rynku domów w październiku, wskaże na średni spadek ceny domów o 17,8 proc. w stosunku rocznym. We wrześniu ten sam wskaźnik spadł o 17,4 proc., jeśli zatem przypuszczenia ekonomistów się potwierdzą, oznaczałoby to zwiększenie dynamiki spadku cen. Te dane pojawią się o godz. 15:00. Ale - co ciekawe - już nie z punktu widzenia np. Polaków. W ostatnich miesiącach notowania dolara wzrosły na tyle, że z naszego punktu widzenia trudno mówić o spadających cenach domów w USA, sugerowali w porannym komunikacie analitycy Open Finance.

O godz. 13:45 DJIA futures rósł o 0,3 proc. S&P 500 szedł do góry o 0,5 proc. Nasdaq futures zyskiwał 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MW, JO

Polecane