Wall Street utrzymuje rekord

Słabsze dane z gospodarki amerykańskiej nie przeszkodziło indeksom zza oceanu utrzymać zyski z wczorajszej sesji.

Ostatnia w tym tygodniu sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem stabilizacji indeksów tuż pod historycznymi rekordami. Po półtorej godziny handlu w okolicach kreski utrzymują się S&P500, który wczoraj w cenach zamknięcia poprawił historyczny rekord, oraz Dow Jones, któremu do rekordu zabrakło 0,2 proc. Na niespełna 0,1-procentowym minusie utrzymuje się Nasdaq, któremu do rekordu wciąż brakuje blisko 1 proc. Inwestorzy nie przejęli się słabszymi danymi z gospodarki amerykańskiej. W kwietniu produkcja przemysłowa niespodziewanie spadła w porównaniu z marcem o 0,3 proc., a obliczany przez Uniwersytet Michigan indeks nastrojów konsumentów równie nieoczekiwanie spadło 88,6 punktu, co oznacza najniższy odczyt od października.

- Nowy rekord na S&P500 stał się faktem, a tendencja jest wzrostowa. Inwestorzy obawiali się o inflację, a tymczasem czwartkowe dane pokazały zupełny brak presji na wzrost cen – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Paul Zemsky, odpowiedzialny za strategie w towarzystwie Voya Investment Management.

Z korekty wyrwać się wciąż jednak nie mogą rynki europejskie. Frankfurcki DAX spada o 1,2 proc., a paryski CAC40 notuje 0,8-procentową zniżkę. Lepiej poradził sobie warszawski WIG, który zakończył sesję 0,1 proc. nad kreską. Równowagę próbują łapać rynki walutowe i towarowe. Euro umocniło się względem dolara o kolejne 0,3 proc., do najwyższego poziomu od trzech miesięcy, zwyżki z ostatnich kilku tygodni korygują notowania ropy brent (-0,1 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street utrzymuje rekord