Wall Street w czerwonych odcieniach

WST
opublikowano: 08-05-2012, 15:47

Po mało wyrazistym zamknięciu poniedziałkowej sesji na Wall Street, analitycy i inwestorzy nie byli zbytnio optymistycznie nastawieni do wtorkowych notowań. Spadające wyceny kontraktów terminowych zdały się potwierdzać te obawy. Początek handlu na rynku kasowym toczy się w czerwonych odcieniach.

Powodem niepokojów, podobnie jak na pozostałych parkietach, jest destabilizacja polityczna w Grecji, która grozi wstrzymaniem realizacji programu ratunkowego, co może okazać się gwoździem do trumny tego kraju.

Spada kurs akcji koncernu McDonald’s. Największy na świecie operatów restauracji typu fast food rozczarował i zaniepokoił wynikami kwietniowej sprzedaży. Sprzedaż w lokalach działających na rynku od co najmniej roku zwiększyła się „jedynie” o 3,3 proc. odbiegając od oczekiwań analityków.

Pod kreską toczy się też wycena walorów Electronic Arts. Jeden z najbardziej znanych producentów gier komputerowych i video boryka się ze spadkiem sprzedaży pakietów gier i musi zabezpieczyć około 40 mln USD w związku z redukcją etatów i licencjami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane