Wall Street w świątecznym nastroju

opublikowano: 30-06-2017, 22:13
aktualizacja: 30-06-2017, 22:14

Piątkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Wzrosty napędzały przede wszystkim sektor przemysłowy i konsumencki. Ropa kontynuowała wzrosty, w świetle osłabienia obaw o nadpodaż surowca.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Przy spodziewanych mniejszych obrotach za Oceanem w związku ze świętem 4 lipca i dniem wolnym na rynkach na rynku przeważał popyt. Tymczasem w Europie benchmarkowe indeksy już czwarty tydzień z rzędu zakończyły stratą.

Obligacje ustabilizowały się po wzroście rentowności w mijającym tygodniu będącym skutkiem jastrzębich wypowiedzi bankierów centralnych na świecie. Dolar nieznacznie się umocnił.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,29 proc., Standard & Poor's zyskiwał 0,15 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,29 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane