Wall Street zaczęła tydzień na czerwono

opublikowano: 08-07-2019, 22:05

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,43 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,48 proc., a technologiczny Nasdaq 0,78 proc.

S&P 500 spadał już drugą sesję z rzędu po tym jak w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy wywołała oczekiwania rynkowe odnośnie obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Prym w spadkach wiodły spółki z sektora technologicznego oraz medyczne – Apple tracił ponad 2 proc. Notowane w USA akcje BASF taniały o ponad 3 proc. Po tym jak niemiecka firma obniżyła swoje prognozy. Złoto taniało trzeci dzień z rzędu.

W centrum uwagi inwestorów będzie w tym tygodniu prezes Fed Jerome Powell, który będzie zeznawał przed Kongresem. W ubiegłym tygodniu amerykańskie indeksy giełdowe osiągnęły rekordowe poziomy, a rentowności obligacji skarbowych spadły do najniższych poziomów od lat w związku z oczekiwaniami, że podczas lipcowego posiedzenia Fed obniży stopy procentowe o przynajmniej 25 punktów bazowych.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy