Wall Street zaczyna półrocze z wysokiego C

Poniedziałkowe notowania na giełdzie nowojorskiej rozpoczęły się od zwyżek głównych indeksów.

Po kilkunastu minutach handlu S&P500 i Dow Jones zyskują po 0,8 proc., a Nasdaq rośnie o 1,0 proc. Komentatorzy mają nadzieję, że to już początek końca korekty. Mimo spadków z maja i czerwca indeks S&P500 zakończył pierwszą połowę roku 13 proc. zwyżką. To największy wzrost w tym okresie od 1998 r.

- Rynek amerykański jest bardzo odporny. Zachowywał się bardzo dobrze w pierwszej połowie roku, a jest pole do jeszcze większego umocnienia po okresie słabości związanym z komentarzami Bena Bernankego odnośnie polityki Fedu – komentował Tom Walker z towarzystwa Martin Currie Investment Management.

1,5 proc. zyskuje Apple. Rekomendację dla spółki do „kupuj” z wyceną 600 USD podwyższyło biuro Raymond James. Jego zdaniem gigant z Cupertino zgarnie największą część raczkującego dopiero rynku wykorzystania urządzeń mobilnych w samochodach, telewizorach i sprzętach domowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane