Wall Street znów na plusie

opublikowano: 06-06-2013, 22:09

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach znów nie miała spokojnego przebiegu, ale zaakcentowała potencjał tkwiący w obozie byków, które mimo sporej niepewności na rynku, nie chcą oddać pola niedźwiedziom bez walki.

Stąd obserwowane wahania indeksów i poddawanie się zmiennym nastrojom.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,53 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,84 proc. zaś Nasdaq 0,66 proc.

Opublikowane w czwartek dane z rynku pracy miały raczej neutralny wpływ na zachowanie inwestorów, gdyż pokryły się z oczekiwaniami analityków. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 11 tys. do 346 tys, Z kolei liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,952 mln.

Rynek czeka na zdecydowanie ważniejsze dane z tego segmentu, które zostaną zaprezentowane w piątek a dotyczące m.in. stopy bezrobocia w maju i zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

Spośród spółek powody do zadowolenia mieli m.in. posiadacze akcji Verizon Communications. Kurs zwyżkował o ponad 3 proc. zaś sam sektor telekomunikacyjny był najmocniejszą składową indeksu S&P500.

Cieszyć się też mogli udziałowcy Costco Wholesale. Potentat sprzedaży detalicznej, ale często w ilościach hurtowych poinformował o wzroście przychodów. Zwiększyły się one o 5 proc. w maju i przebiły oczekiwania analityków.

Zupełnie odmienne humory mieli akcjonariusze VeriFone, producenta terminali do kart kredytowych. Akcje momentami pikowały o ponad 20 proc. Spółka przedstawiła prognozę zakładającą zysk w trzecim kwartale na poziomie 20 centów na akcję, podczas gdy analitycy przewidywali około 51 centów. Również przychody i zyski wygenerowane w drugim kwartale okazały się słabsze od prognoz analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane