Wall Street znów poddała się pesymizmowi

opublikowano: 26-09-2019, 22:08

Indeksy amerykańskich giełd poddały się w czwartek kolejnej fali podaży, którą tym razem napędzały obawy o sytuację polityczną w samych Stanach Zjednoczonych w związku z wszczęciem postępowania inpeachmentu wobec prezydenta Donalda Trumpa. Atmosferę podgrzało opublikowanie raportu tzw. sygnalisty, który odkrywa ciemne strony działań gospodarza Białego Domu.

Te niepokoje podkopywały wcześniejszy optymizm handlujących po informacji Pekinu, że jest w bliskim kontakcie z amerykańskimi władzami i szykuje się do poczynienia postępu podczas zaplanowanych na październik kolejnych negocjacji handlowych.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Z uwagi na zamieszanie polityczne, które pobudzało nerwowość, inwestorzy mniejszą uwagę przykładali do danych makro jakie w czwartek dotarły na parkiet. Być może dlatego, że najważniejszy odczyt dotyczący dynamiki wzrostu PKB w II kwartale okazał się zgodny z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 2 proc. 

Spośród 11-tu głównych sektorów chodzących najlepiej w czwartek prezentowały się dóbr konsumenckich, użyteczności publicznej i nieruchomości. W tym ostatnim przypadku być może był to wynik wyższego niż oczekiwano wzrostu liczby podpisanych umów kupna domów w sierpniu.

W czwartek taniały akcje Facebooka. Przecena była rezultatem informacji, że amerykański Departament Sprawiedliwości otworzy dochodzenie antytrustowe przeciw gigantowi sektora mediów społecznościowych.

Na zamknięciu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA tracił 0,29 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,24 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq Composite spadał o 0,58 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu