Wall Street znów w czerwieni

opublikowano: 24-01-2020, 22:06

Amerykańskie giełdy kończyły tydzień w czerwonych odcieniach. Nastroje inwestorów były minorowe w związku z obawami o wybuch epidemii nowego koronawirusa. Atmosfera pogorszyła się po tym jak w Chicago odkryto zainfekowaną osobę podróżującą z chińskiego Wuhan. Infekcja zabiła już 26 chorych i stała się udziałem ponad 800 osób.

Handlujący pozbywali się w piątek akcji spółek energetycznych, finansowych i opieki zdrowotnej. Straty indeksów ograniczane były mocnym wzrostem udziałów Intela. Wycena papierów amerykańskiego producenta układów scalonych rosła momentami o ponad 7 proc. wspinając się na 19-letnie maksimum po tym jak pochwalił się lepszą niż oczekiwano prognozą na 2020 r. Inwestorzy uznali to za sygnał odbicia w tym segmencie rynku z uwagi na ożywienie popytu.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,59 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,91 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,93 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane