Wall Street znów w czerwieni

opublikowano: 24-01-2020, 22:06

Amerykańskie giełdy kończyły tydzień w czerwonych odcieniach. Nastroje inwestorów były minorowe w związku z obawami o wybuch epidemii nowego koronawirusa. Atmosfera pogorszyła się po tym jak w Chicago odkryto zainfekowaną osobę podróżującą z chińskiego Wuhan. Infekcja zabiła już 26 chorych i stała się udziałem ponad 800 osób.

Handlujący pozbywali się w piątek akcji spółek energetycznych, finansowych i opieki zdrowotnej. Straty indeksów ograniczane były mocnym wzrostem udziałów Intela. Wycena papierów amerykańskiego producenta układów scalonych rosła momentami o ponad 7 proc. wspinając się na 19-letnie maksimum po tym jak pochwalił się lepszą niż oczekiwano prognozą na 2020 r. Inwestorzy uznali to za sygnał odbicia w tym segmencie rynku z uwagi na ożywienie popytu.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,59 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,91 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,93 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy