Wall Street znów w zieleni

opublikowano: 02-04-2012, 22:08

Początek przedświątecznego tygodnia na amerykańskich giełdach wypadł udanie dla inwestorów, choć pierwsze minuty sesji były bardzo nerwowe.

Słaby początek poniedziałkowego handlu na amerykańskich giełdach nie napawał optymizmem. Indeksy zeszły poniżej poziomów z piątkowego zamknięcia.

Handlujący nerwowo czekali na prezentację danych makro. W przypadku wskaźnika ISM dla przemysłu odczyt okazał się lepszy od prognoz, co zachęciło obóz byków do zdecydowanej reakcji, w efekcie czego indeksy zdecydowanie weszły w zielone rejony.

Ostatecznie na finiszu indeks DJ IA rósł o 0,40 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,74 proc. zaś Nasdaq zyskiwał 0,91 proc.

Wskaźnik ISM, sugerujący siłę gospodarki USA pozytywnie przełożył się też na wyceny surowców, które odrobiły wcześniejsze straty.

Zwyżkę na Wall Street napędzały drożejące walory koncernów wydobywczych i energetycznych. Ponad 4 proc. zyskiwały na wartości papiery Alpha Natural Resources.

Zdecydowanie na północ podążał też kurs Freeport-McMoRan Copper & Gold.

Jednym z bohaterów poniedziałkowej sesji zostały akcje Avon Products. Chwilami notowania zwyżkowały o ponad 13 proc. Tak znaczna aprecjacja była wynikiem spekulacji związanych z zainteresowanie przejęciem spółki przez giganta kosmetycznego, firmę Coty. Zaoferowało ona 10 mld USD, ale władze Avon odrzuciły propozycję.

Rozczarowani mogli się natomiast czuć akcjonariusze Groupon. Największy na świecie organizator zakupów grupowych  w Internecie poinformował o „słabości” w ramach swojej kontroli finansowej i niższych niż oczekiwano przychodach za czwarty kwartał roku obrachunkowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znów w zieleni