Czytasz dzięki

Wall Street żyje nadziejami

opublikowano: 19-06-2012, 22:07

Wtorkowa sesja na Wall Street stała pod znakiem zdecydowanej przewagi strony popytowej.

W efekcie wzmożonych zakupów akcji, indeksy przez cały dzień znajdowały się po zielonej stronie rynku.

Na finiszu wskaźnik Dow Jones IA zyskiwał 0,75 proc. indeks S&P500 rósł o 0,98 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 1,19 proc.

Obserwowana aprecjacja notowań to w głównej mierze zasługa nadziei związanych z kolejnym luzowaniem ilościowym i wsparciem dla gospodarki. Inwestorzy zwiększali przy tym zaangażowanie w akcje przed wynikami rozpoczętego we wtorek posiedzenia amerykańskich władz monetarnych. W środę poznamy ich decyzję odnośnie poziomu stóp procentowych (niespodzianki nie należy oczekiwać, stopy pozostaną na ultra niskim poziomie). O wiele ważniejszy dla przyszłości rynku akcji będzie towarzyszący temu komunikat FOMC o stanie gospodarki i spodziewanych w niej trendach.

We wtorek na parkiety dotarły dane z rynku nieruchomości. Miały mieszany charakter. Rozczarować mógł niższy od oczekiwań poziom liczby rozpoczętych budów domów w maju. Zamiast prognozowanych 720 tys. było ich 708 tys. w ujęciu anualizowanym. Pozytywnie za to zaskoczył odczyt dotyczący wydanych pozwoleń na budowę domów. Podczas gdy analitycy oczekiwali ich około 727 tys. to faktycznie wydano ich 780 tys.

Na wartości zyskiwały papiery Oracle. Jeden z największych na świecie producentów oprogramowania komputerowego pochwalił się zyskami, które przewyższyły oczekiwania specjalistów. Zysk bez uwzględniania niektórych kosztów wyniósł 4,1 mld USD, co daje 82 centy na akcję. Analitycy liczyli natomiast na 79 centów.

Rosła też wycena akcji Microsoftu co jest pokłosiem prezentacji przez informatycznego giganta własnego tabletu nazwanego Surface, działającego w oparciu o nową wersję Windows.

Ponad 6 proc. zniżkował z kolei kurs papierów Walgreen. Jeden z potentatów rynku aptecznego rozczarował wynikami za miniony kwartał. Gracze nienajlepiej też przyjęli informację o zakupie przez spółkę 45 proc. udziałów w Alliance Boots. Koszt transakcji oszacowano na 6,7 mld USD w gotówce i akcjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy