Czytasz dzięki

Walne Sygnity znowu przerwane

GSU
opublikowano: 09-08-2017, 14:46
aktualizacja: 09-08-2017, 14:47

NWZ Sygnity, które miało zdecydować o emisji, zostało po raz drugi przerwane. Spółka potrzebuje więcej czasu na uzgodnienia z wierzycielami.

W środę, po ponad tygodniowej przerwie, miało być kontynuowane walne, zwołane pierwotnie na 31 lipca. Akcjonariusze mieli głosować podwyższenie kapitału w dwóch wariantach: z prawem poboru lub bez. Emisja prywatna z wyłączeniem prawa poboru była uzasadniana możliwością pilnego dokapitalizowania spółki. Walne zostało jednak przerwane i ma być kontynuowane 17 sierpnia.

„Akcjonariusz zgłaszający wniosek o zarządzenie przerwy, umotywował go zbyt krótkim czasem na uzgodnienie warunków porozumienia między spółką, a jej wierzycielami” – podało Sygnity w komunikacie po walnym.

Sygnity musi się porozumieć z wierzycielami po tym jak wysokie odpisy księgowe w wynikach za drugi kwartał spowodowały naruszenie kowenantów. W związku z tym, część wierzycieli postawiła swoje należności w stan wymagalności.

Podpisanie porozumień przeciąga się. 21 lipca spółka informowała, że uzgodniła ramy umowy w sprawie finansowa  działalności operacyjnej przez najbliższe trzy miesiące. Porozumienie miało przybrać formę dokumentu do końca lipca, tak aby akcjonariusze, decydując o ewentualnej emisji, mieli pewność, że wpływy z niej nie zostaną od razu zajęte przez wierzycieli. Pieniądze z emisji mają być przeznaczone m.in. na kapitał obrotowy, gdyż realizowane przez spółkę kontrakty wymagają zaangażowania na początku własnych pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane