Waluty regionu słabną, ale złoty jest mocny

Marek Wołos
opublikowano: 08-01-2008, 00:00

Piątkowe fatalne dane z rynku pracy USA nie pogorszyły nastrojów na pierwszej sesji tygodnia. Korekta techniczna przyczyniła się do częściowego odreagowania spadków dolara. Otwarcie rynku w USA, wraz z pogorszeniem sytuacji na amerykańskiej giełdzie, przyniosło jednak dalsze osłabienie dolara.

Negatywne informacje o stanie amerykańskiej gospodarki, przybliżające ją do recesji, nie prowadzą do zwiększonej podaży dolara. Duża niepewność wpływa na to, że kurs EUR/USD wykazuje w skali dnia sporą zmienność, ale próby osiągnięcia nowych szczytów kończą się fiaskiem.

Taka sytuacja na rynku międzynarodowym uspokaja nastroje na rynku złotego, chociaż na sąsiedzkich rynkach obserwujemy osłabienie walut lokalnych. Węgierski forint od kilku dni wyraźnie traci wobec euro. Mało prawdopodobne jednak, aby przełożyło się to na rynek złotego.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy