Wang: Disney nie powinien wchodzić do Chin

opublikowano: 24-05-2016, 08:48

- Jeden tygrys jest słabszy od watahy wilków – oświadczył chiński miliarder Wang Jianlin, którego Dalian Wanda Group stworzy parki tematyczne i rozrywkowe w całych Chinach.

Wang uważa, że jego firma z łatwością pokona amerykańskiego rywala na krajowym rynku. Stwierdził, że Disney „nie powinien wchodzić do Chin”. Zapowiedział, że Wanda Group zdetronizuje amerykańskiego giganta i stanie się największym na świecie operatorem atrakcji turystycznych do 2020 roku.

Zobacz więcej

Wang Jianlin

Bloomberg

- Szanghaj ma jednego Disney'a, a Wanda otworzy w całym kraju 15 do 20 – oświadczył Wang.  

Szef Wanda Group przekonuje, że Disney'owi brakuje innowacyjności w modelu biznesowym. Dziwi się, jak Amerykanie mogli wydać aż 5,5 mld USD na park rozrywki podobny wielkością do otwieranego właśnie przez Wanda parku w prowincji Jiangxi sąsiadującej z Szanghajem. Wang uważa, że Disney będzie musiał dyktować wyższe ceny i przegra w konkurencji np. z parkiem Wandy w Nanchang, którego stworzenie kosztowało 3,2 mld USD.

- W ciągu 10-20 lat Wanda musi uczynić działalność Disneya nieopłacalną – powiedział Wang. - Każdy nasz park ma swój model biznesowy, przewidujący stałą innowacyjność i aktywność od wejścia do wyjścia. Dlatego myślę, że perspektywy Disney'a w Chinach, przynajmniej finansowe, nie wyglądają dobrze – powiedział Wang.

Zapewnił, że Wanda ostatecznie wygra.

- Dni, kiedy Myszka Miki i Kaczor Donald były w stanie wywołać większą reakcję, minęły. To całkowite powielanie wcześniejszej własności intelektualnej, powielanie produktów bez innowacji – podsumował Wang.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wang: Disney nie powinien wchodzić do Chin