Warszawa zaraz po Londynie

opublikowano: 03-04-2019, 22:00

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe przyjęły ofertę firmy Solaris Bus & Coach złożoną w przetargu na dostawę 130 przegubowych autobusów elektrycznych.

Oznacza to, że po zrealizowaniu dostaw Warszawa będzie drugim po Londynie europejskim miastem z flotą elektrycznych autobusów przekraczającą 100 pojazdów. Za wyprodukowanie elektrobusów Solaris oczekuje niemal 399,6 mln zł. Każdy z pojazdów będzie klimatyzowany, wyposażony w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, automaty biletowe oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Warto dodać, że do Warszawy przyjechały już pierwsze ze 110 autobusów na sprężony gaz ziemny CNG. Rozpoczął się proces ich certyfikacji. Pierwsze pojazdy mogą się pojawić na warszawskich ulicach jeszcze w kwietniu. Dołączą do autobusów niskoemisyjnych już eksploatowanych przez MZA, czyli 35 gazowych przegubowców LNG firmy Solbus oraz czterech hybrydowych Solarisów. Miejska firma ma też w swoim taborze 31 autobusów elektrycznych dostarczonych przez firmy Solaris i Ursus. Pierwsze nowo zamówione elektryki będą mogły wyjechać na ulice na początku 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane