Czytasz dzięki

Warto być małą firmą

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Prawie 70 proc. prac spółka wykonuje w Polsce, pozostałe w Rumunii, Czechach, Niemczech, na Słowacji, Litwie i Węgrzech.

18. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Początki firmy sięgają 2011 r. — Pierwszym wspólnym, dużym kontraktem była instalacja HVAC w kilku sklepach polskiej firmy odzieżowej w Bukareszcie — wspomina prezes Arkadiusz Nittner. Dotychczas C&M wykonała z tym inwestorem instalację HVAC w ponad 60 sklepach w Polsce i Europie. Od prawie ośmiu lat współpracuje też z klientem koreańskim w strefie LG w Biskupicach Podgórnych.

— Ostatnio byliśmy zaangażowani przy budowie największej w Europie fabryki baterii litowych do samochodów. To wpłynęło na znaczy wzrost przychodów firmy i dywersyfikację ryzyka przez stałą współpracę z kilkoma dużymi firmami w tym samym czasie — dodaje drugi wspólnik Przemysław Matczak.

Wspólnicy uważają, że ich przewaga wynika z tego, że pozostali małą firmą. Zachowali swobodę działania i możliwość szybkiego reagowania na nieoczekiwane sytuacje, zyskując jednocześnie możliwości wykonawcze dużego przedsiębiorstwa. W 2018 r. C&M rozpoczęła produkcję materiałów wentylacyjnych i ten kierunek chce rozwijać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner strategiczny

PEKAO

Partner

KRD

Partner

UPC

Partner

Targi Kielce

Partner

INFINITY

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu