Wartość Renault najniższa od 6 lat

opublikowano: 13-01-2020, 12:12

Akcje Renault tanieją z powodu spekulacji o przyspieszeniu przez Nissana realizacji tajnego planu oddzielenia się od francuskiego partnera, donosi Reuters.

Akcje Renault taniały nawet o 3,7 proc. po tym jak The Financial Times napisał, że japońska spółka analizuje możliwość całkowitego oddzielenia się od francuskiego partnera w obszarze projektowym i produkcyjnym.

- Jesteśmy głęboko przekonani, że relacje między (Renault i Nissan), a zatem w aliansie, zostały zerwane i prawdopodobnie nie da się ich już naprawić - napisali Arndt Elinghorst i Chris McNally, analitycy Evercore ISI.  

Nissan miał przyspieszyć planowanie zerwania z Renault po ucieczce z Japonii Carlosa Ghosna, byłego szefa japońskiej spółki, który w Tokio oczekiwał na proces po oskarżeniu o nadużycia finansowe. Ghosn był architektem aliansu Renault i Nissana. Po ucieczce z Japonii do Libanu, podczas zwołanej konferencji prasowej, oskarżał władze japońskiej spółki o przeprowadzenie „przewrotu pałacowego”, którego celem było odsunięcie go od władzy.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy