Waszyngtoński hotel Trumpa z ogromną stratą

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 08-10-2021, 19:20

Jednak nie wszystko czego dotknie się Donald Trump zamienia się w złoto. Ogromną stratę wygenerował należący do byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych hotel w Waszyngtonie.

Trump International Hotel DC
Trump International Hotel DC
Alex Edelman / Zuma Press / Forum

Według opublikowanych w piątek dokumentów przez Komisję Nadzoru i Reform Izby Reprezentantów, w ciągu czterech lat, jakie Trump spędził jako gospodarz Białego Domu, jego Trump International Hotel DC odnotował stratę sięgającą ponad 70 mln USD. Stało się tak pomimo wysokich wpływów jakie hotel otrzymywał od zagranicznych rządów (szacowanych na co najmniej 3,75 mln USD) i korzystnej umowy z Deutsche Bankiem, co pozwoliło Trumpowi odroczyć spłatę odsetek o sześć lat od kapitału pożyczki o wartości 170 mln USD. W styczniu br. po zamieszkach na Kapitolu bank wycofał się z umowy.

Trump Organization próbuje sprzedać różne nieruchomości, w tym hotel w stolicy USA, który po raz pierwszy wystawił na rynek w 2019 r. za 500 mln USD.

Nieruchomości należące do Trumpa mocno ucierpiały w czasie jego prezydentury, co po części było wynikiem pandemii. Majątek byłego prezydenta wyceniany jest obecnie na około 2,5 mld USD, o blisko pół miliarda mniej niż gdy obejmował przywództwo kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane