Ważne dane

JKW
opublikowano: 27-04-2010, 00:00

"Witamy w nowym świecie" — tak analitycy Deutsche Bank Research (DBR) podsumowują prognozę dotyczącą zadłużenia w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Według autorów analizy, w 2020 r. dług publiczny bogatych państw przekroczy 130 proc. PKB. Kontynuowany będzie zatem dynamiczny wzrost zadłużenia, który rozpoczął się w 2008 r. Tymczasem kraje wschodzące (do których zaliczana jest Polska) będą redukowały zadłużenie. Dług publiczny za dziesięć lat ma być w tej grupie gospodarek niższy niż 40 proc. Z tak niewielkim balastem kraje rozwijające się będą stawały się coraz ważniejszymi obszarami na gospodarczej mapie świata.

39%

Taki udział w globalnym PKB będą miały w 2014 r. gospodarki wschodzące — prognozują analitycy DBR. Jeszcze w 2004 r. odsetek ten wynosił zaledwie 25 proc. Obecnie 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu