Ważny przetarg na lotnisko w Modlinie

TM
05-04-2010, 10:03

Po ogłoszeniu przetargu na budowę terminala pasażerskiego spółka, której udziałowcami są m.in. samorząd Mazowsza i miasto Nowy Dwór Mazowiecki, szuka firmy, która zaprojektuje i zbuduje część lotniczą portu.

Są szanse, że port lotniczy w Modlinie ruszy jeszcze przed Euro 2012. Pod koniec ubiegłego tygodnia ukazało się ogłoszenie o przetargu na rozbudowę – i tu dosłowny cytat – „w zakresie nawierzchni lotniskowych, odwodnienia oraz oświetlenia nawigacyjnego, budowy drogi patrolowej z kanalizacja teletechniczną oraz obwodnicą oświetleniową wzdłuż drogi patrolowej”.  Spółka nie podaje szacunkowej wartości zamówienia. O tym, że jest to duży kontrakt, świadczy jednak wadium, które stanowi zwykle od 0,5 do 3 proc. wartości zamówienia. Wynosi ono okrągły 1 mln zł. Przetarg jest otwarty, a o wyborze zwycięzcy zdecyduje najniższa cena. Termin złożenia i otwarcia ofert mija 10 maja.

To kolejny przetarg, który ostatnio ogłosiła lotnicza spółka. W lutym rozstrzygnięto postępowanie na wybór doradcy, który ma podpowiedzieć, w jaki sposób zorganizować finansowanie długiem. Zwyciężyło w nim konsorcjum firm D.S Consulting i Eurolinks. Nie ma natomiast dotąd rozstrzygnięcia w przetargu na budowę terminalu pasażerskiego, gdyż posypały się protesty. Dość powiedzieć, że oferty złożyło 18 konsorcjów. Są wśród nich giełdowe spółki: m.in. JW Construction, Mostostal Warszawa, Polimex Mostostal, Budimex Dromex, Mirbud, Mostostal Zabrze i Unibep.

Port w Modlinie ma stanowić częściową alternatywę dla Okęcia i przyjąć część ruchu m.in. od tanich linii. Oprócz samorządów udziałowcami firmy są Agencja Mienia Wojskowego oraz PPL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Ważny przetarg na lotnisko w Modlinie