Wciąż jesteśmy ostrożni

MWIE
opublikowano: 07-12-2011, 00:00

PYTANIE DO JOHNA HARDY’EGO

JOHN HARDY

analityk Saxo Banku

Przełom roku to zwykle dobry czas dla inwestorów. Czy i tym razem jest szansa, by zarobić na rajdzie świętego Mikołaja i tzw. efekcie stycznia?

Poprawie nastrojów mogą sprzyjać piątkowy szczyt Unii Europejskiej i możliwe zmiany w unijnych traktatach, zmierzające do rozwiązania problemów z zadłużeniem. W krótkim terminie może to być paliwem dla zwyżek, jeżeli tylko rynek dojdzie do wniosku, że na jakiś czas sytuacja została opanowana. Obawiamy się jednak, że po raz kolejny posunięcia polityków poprawią nastroje w krótkim terminie, ale nie przyniosą niczego, co mogłoby trwale rozwiązać przytłaczające problemy, z jakimi borykają się kraje strefy euro. Pozytywne zachowanie rynków w oczekiwaniu na piątkowy szczyt przekroczyło nasze wcześniejsze oczekiwania. Mimo to utrzymujemy dotychczasowe ostrożne nastawienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu