Wczasy, garmażerka i przychodnia medyczna

Katarzyna Jaźwińska
26-08-2005, 00:00

Huta odda Operatorowi ARP majątek wart 180 mln zł i 320 mln zł długów. Zajmie się zarządzaniem ośrodkami wczasowymi i dostawą żywności.

Majątek produkcyjny Huty Częstochowa zostanie sprzedany Donbasowi. Dzięki temu huta pozbędzie się wierzytelności cywilnoprawnych i będzie mogła oddać bankom czy dostawcom 910 mln zł. Ale to jeszcze nie koniec finansowej i majątkowej restrukturyzacji spółki.

— Za 3-4 dni mamy przekazać do spółki Operator ARP (firma tworzona na podstawie ustawy o pomocy publicznej dla przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu dla rynku pracy — przyp. red.) majątek nieprodukcyjny wartości około 180 mln zł. Będzie on zabezpieczeniem wierzytelności publicznoprawnych wysokości 320 mln zł, które też trafią do operatora — mówi Wacław Korczak, szef Huty Częstochowa.

Ma on sprzedawać majątek i spłacać wierzytelności publicznoprawne huty.

Sama huta natomiast przekształci się w fundusz regionalny i... zajmie się obsługą ośrodków wczasowych i przychodni medycznej.

— W hucie pozostaną spółki: Amikus — przychodnia medyczna, Vena — trzy ośrodki wczasowe i Delite — żywieniowa. Będziemy też dysponować 100 ha gruntów, głównie przy ośrodkach i częściowo na terenie huty. Venę i Delite zamierzamy połączyć, a los przychodni nie jest jeszcze przesądzony — zastrzega prezes Korczak.

Huta nie przeprowadziła wyceny majątku tych spółek, szacuje jednak, że może być on wart 20 mln zł.

Obecnie trudno jednak przewidzieć, kto będzie zarządzał hutą. Wiadomo bowiem, że część rządowych członków rady nadzorczej starała się odwołać prezesa Korczaka. Jednak murem stanęli za nim hutnicy. Decyzja należy więc do resortu skarbu, który od kilku tygodni przygotowuje się do walnego.

— Odbędzie się ono w najbliższych dniach — zapowiada Magda Nienałtowska z ministerstwa skarbu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wczasy, garmażerka i przychodnia medyczna