We wtorek o godz. 10 zmiany w składzie rządu

P AP
opublikowano: 15-06-2015, 16:17

We wtorek o godz. 10 prezydent Bronisław Komorowski dokona zmian w składzie rządu - poinformowała w poniedziałek dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. W ubiegłą środę do dymisji podali się ministrowie zdrowia, skarbu i sportu.

W poniedziałek po południu w Belwederze prezydent Komorowski spotkał się z premier Ewą Kopacz. O godz. 16.30 planowane jest oświadczenie szefowej rządu. O godz. 18 Komorowski spotka się jeszcze z wicepremierem, szefem PSL Januszem Piechocińskim.

W ubiegłym tygodniu, po ujawnieniu w internecie akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej ze stanowisk zrezygnowali m.in. Bartosz Arłukowicz, Włodzimierz Karpiński i Andrzej Biernat.

"Zgodnie z wcześniej złożonymi deklaracjami prezydent postrzega swoją rolę jako stabilizatora sytuacji politycznej i dlatego zaprosił na spotkanie premier Ewę Kopacz i wicepremiera Janusza Piechocińskiego" - powiedziała dziennikarzom Trzaska-Wieczorek.

Jak zaznaczyła, na popołudniowym spotkaniu premier Kopacz przedstawiła propozycje zmian w składzie rządu. Według wstępnych ustaleń zmiany w składzie Rady Ministrów zostaną dokonane we wtorek o godz. 10 - poinformowała dyrektor prezydenckiego biura prasowego.

Trzaska-Wieczorek podkreśliła, że prezydent "przede wszystkim chciał usłyszeć, czy istnieje stabilna koalicja, zdolna do wzięcia odpowiedzialności za rządzenie krajem".

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta nie chciała mówić o nazwiskach kandydatów na nowych ministrów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: P AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu