Weekendowa godzina mocy zwiększy twoją wydajność

opublikowano: 09-04-2019, 22:00

Prosty nawyk weekendowy może zwiększyć twoją produktywność w ciągu tygodnia — napisał portal CNBC.

To rada Gretchen Rubin, blogerki i pisarki, „ekspertki od szczęścia”. Autorka książki „Outer Order, Inner Calm” zapewnia w wywiadzie, że każdy, kto czuje się przytłoczony nadmiarem obowiązków od poniedziałku do piątku, jeśli chce być bardziej efektywny, powinien praktykować jedną zasadę w weekend.

— Daj sobie godzinę — brzmi rada ekspertki.

Ta „godzina mocy” to czas, kiedy w weekend skupiasz się tylko na tych rzeczach, które zawsze odkładasz na później. Zdaniem Gretchen Rubin rzeczy, które mogą być zrobione w dowolnym momencie, zazwyczaj nie są zrobione nigdy. Poświęcenie dodatkowej godziny na sprawdzenie swojej listy zadań do wykonania pozwoli zapobiec ich nawarstwianiu, które czekają na ciebie od tygodni, a może nawet miesięcy. CNBC przypomina, że utrzymanie kontroli w sytuacji, gdy mamy wymagający etat, a dodatkowo pełen grafik obowiązków domowych, jest trudne. Z badań Gallupa wynika, że 41 proc. Amerykanów ma poczucie, że nie wystarcza im czasu na zrobienie wszystkiego, co planują.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy