Węgiel i klub piłkarski pod lupą CBA

Agenci CBA w Katowicach zatrzymali osiem osób: byłych członków zarządu spółki Węglokoks, w tym jej byłego prezesa.

CBA podało w komunikacie, że do zatrzymań doszło w Katowicach, Piekarach Śląski, Gliwicach i w Warszawie. Łącznie zatrzymano osiem osób, w tym również byłych członków rady nadzorczej czeskiej spółki Polske Uhli, zależnej od Węglokoksu.

„Delegatura CBA w Katowicach wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w majątku spółki Polské Uhli, której jedynym akcjonariuszem jest spółka Węglokok” – czytamy w komunikacie CBA.

CBA zebrała materiał dowodowy wskazujący na to, że podejrzani w latach 2014 i 2015 podejmowali działania, które doprowadziły do wyrządzenia szkody majątkowej w majątku Polské Uhli a.s. Do popełnienia przestępstw doszło w związku z pożyczkami udzielonymi niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy