Węgrzy weszli w Polnord

opublikowano: 23-12-2019, 07:46

Węgierski deweloper Cordia objął 63,7 mln akcji nowej emisji Polnordu.

Polnord poinformował o zakończeniu emisji akcji serii T. Inwestorzy objęli 64,85 mln walorów, z czego zdecydowaną większość - Cordia. Na transakcję musi się jeszcze zgodzić UOKiK.

Due diligence:
Due diligence:
Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający w Cordia Polska, podmiotu, który przeprowadzi due diligence Polnordu.
Fot. Marek Wiśniewski

W ubiegłym tygodniu podano, że Węgrzy rozpoczęli proces due diligence Polnordu.

Akcje sprzedawano po 2,12 zł za sztukę. Giełdowy deweloper zainkasuje więc 137 mln zł

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 32,7 mln walorów. Po emisji Cordia będzie mieć ponad 65 proc. akcji Polnordu.

Cordia to jeden z czołowych węgierskich deweloperów, który niedawno wyemitował obligacje o wartości 575 mln zł na sfinansowanie inwestycji, głównie w Polsce.

Obecnie działalność sspółki kupiona jest na trzech głównych rynkach: węgierskim, polskim i rumuńskim. Niedawno Cordia zainwestowała także w pierwszy projekt w Hiszpanii, a nad Wisłą rozpoczęła realizację projektu Horyzont Praga w Warszawie.

– W naszych najbliższych planach są debiutanckie projekty w Gdańsku i Sopocie. Będziemy też kontynuować działalność w Krakowie i Warszawie. Analizujemy również możliwości rozwoju w Poznaniu i we Wrocławiu – mówił niedawno w "PB" Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordii Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane